Négy és fél évvel ezelőtt, 2011. március 11-én Csernobil óta a legnagyobb atomkatasztrófa rázta meg nem csak Japánt, de az egész világot. Egy óceán alatti földrengés és az azt követő 15 méteres cunami romboló hatásai elérték és súlyosan károsították a fukusimai atomerőművet. Egy lengyel fényképész most megörökítette, mi történt a területen azóta. A fukusimai atomkatasztrófa egy szörnyű tragédia, melynek következtében az egész világon felmerültek kétségek az atomenergia biztonságosságával kapcsolatban.
Most egy lengyel fényképész, Arkadiusz Podniesinski bemerészkedett a katasztrófa sújtott terület 20 kilométeren belüli tiltott zónájába, hogy megörökítse, milyen változások történtek az elmúlt években.
A fotók megdöbbentőek. Az idő megállt, bárhová ment, mindent úgy talált, ahogy az evakuáláskor hagyták az emberek. A tantermekben tele voltak írva a táblák, a boltokban a polcokon élelmiszer sorakozott.
A fényképész elmondta, ahol ő járt, mindenhol csak szellemvárosok vannak, és hátborzongató az az üresség, amit tapasztalt. Ugyanakkor szerinte elképesztő az a munka, amit a hatóságok végeznek, hogy semlegesítsék a területet a sugárzás alól.
2011. március 11-én 160 ezer embert evakuáltak Fukusima környékéről, közülük 120 ezren még mindig nem tudtak hazatérni otthonukba a sugárzás miatt. Ma 20 ezer munkás dolgozik azon, hogy megtisztítsa a területet, hogy ők is visszatérhessenek.
(Képek: Arkadiusz Podniesinski/REX Shutterstock; forrás: thesun.co.uk)
További érdekes hírekért lájkolja az RTL blogját, a Villanyleót a Facebookon!
A teljes tartalomért Klikk ide…