in

Majdnem elsírta magát a győzelem után

Majdnem sírt örömében Cseh László, miután megnyerte a 200 méteres pillangóúszás döntőjét Kazanyban. Tíz év után nyert újra világbajnoki aranyérmet. A verseny után azt mondta, az utolsó 20 méter volt a legnehezebb, és úgy érezte, nehezen éri el a falat.

A világ legjobbjaként ért célba szerda este a kazanyi vizes világbajnokságon a 200 méteres pillangóúszás döntőjében.

A verseny után azt mondta, úgy ugrott be a medencébe, hogy győzni fog. Legutóbb 2005-ben, a montreali világbajnokságon állhatott a dobogó legfelső fokára – akkor a 400 méteres vegyesúszást nyerte meg.

Idén már teljesen másképp készült, mint eddig. Decemberben szakított addigi edzőjével, Turi Györggyel, és visszatért gyerekkori tréneréhez, Plagányi Zsolthoz. Szerinte a verseny megmutatta, hogy jó döntést hozott.

Cseh László szerint a mostani győztes ideje jó – de a riói olimpiáig még javítani szeretne az eredményein. Az úszó a magyar csapat negyedik érmét szerezte Kazanyban.

Fotók: MTI Kattints ide a teljes cikkért!