Ekcémától szenved? – Van segítség!
A shea vaj egy Közép-Afrikában élő fa, a karité fa terméséből készül. A karitéfa 20 éves korában hozza első, nagy, szilvára hasonlító, csonthéjas terméseit és akár 200 éven keresztül is terem. A leszüretelt gyümölcsök 60-70% zsírtartalommal rendelkeznek. A tradícionális feldolgozás eredménye egy közepes keménységű, törtfehér színű, édeskés illatú növényi zsiradék, amelyet shea vajnak hívnak. A hidegsajtolás rendkívüli előnye, hogy a shea vaj igen magas A-, E- és F-vitamin tartalmát képes megőrizni, továbbá nem tartalmazza a kémiai kivonáshoz alkalmazott vegyszerek maradékait.
Hidratálja, megnyugtatja, regenerálja a bőrt és gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik.
Kiválóan ápolja a száraz, neurodermitiszes, ekcémás bőrt.
HA KI SZERETNÉD PRÓBÁLNI KATT IDE!
Hasznos tudnivalók az ekcéma megelőzéséről:
A kontaktekcéma megelőzése lényegében nem más, minthogy el kell kerülni az érintkezést azokkal az anyagokkal, amelyekre a bőrön allergiás reakció mutatkozik. Azon kívül az irritáló anyaggal való óvatlan érintkezéskor is mérsékeltebb a bőrreakció, ha folyamatosan ápoljuk, hidratáljuk a bőrt, igyekszünk megelőzni a kiszáradását. A száraz bőr ugyanis hajlamosabb akontaktekcémára.
Ritkítsuk a fürdések számát, heti két-háromnál ne fürödjünk gyakrabban, és ne időzzünk a kádban 15 percnél hosszabban. A víz legyen meleg, de ne forró. A gyors zuhanyozás megfelelőbb tisztálkodási mód.
Meg kell válogatni, milyen szappant vagy tusfürdőt használunk. A természetes alapanyagú, semleges kémhatású, kímélő szappanok a legjobbak, amelyek nem távolítják el a bőr természetes zsír- és faggyútartalmát. Általában a gélek és folyékony szappanok kevésbé szárítanak, az antibakteriálisak pedig jobban. Elegendő csupán azokon a testrészeken mosakodó-szereket használni, amelyek valóban piszkosak lesznek. A ruha alatti bőr izzadtsága tiszta langyos vizes lemosással is tökéletesen tisztítható. A szárítkozáskor a tenyérrel simítsuk le a víz nagy részét, és a törülközővel dörzsölés nélkül itassuk fel a többit. A hidratáló krémeket közvetlenül a mosdás után a szinte még nedves bőrre kell felvinni, lehetőleg olyat használjunk, amely visszapótolja a bőr természetes vízmegkötő anyagait. A kiszáradásra leginkább hajlamos bőrterületek a lábon, a kézen, a könyökön és térden, az arcon és a nyakon vannak, ezeket mindenképpen be kell krémezni.
A száraz, viszkető bőrt nem szabad vakarni. Ezért a körmöket mindig vágjuk kicsire. Éjszakára akár könnyű kesztyűt is fel lehet húzni a viszkető kezekre. Lehetőleg olyan öltözéket hordjunk, amibe nem izzadunk bele, a puha pamutruházat a legkevésbé irritáló.
Forrás: hazipatika.com
A Ekcémától szenved? – Van segítség! bejegyzés először a Egészségonline jelent meg.
Kattints ide a teljes cikkért!
: http://egeszsegonline.com/ekcematol-szenved-van-segitseg/